Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa En Populer, Genel, Güncel, Özlük Haklar 9 Mayıs 2020 1814 Görüntüleme

Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz Olmalı..

Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz Olmalı..

Toplu taşıma hizmetlerinden kimlerin ücretsiz yararlanabileceği 2002/3654 sayılı Kararla belirlenmiştir. “Belediye görevlileri, polis ve zabıta ekipleri ücretsiz, öğretmen ve öğrencilerin de indirimli faydalandığı toplu ulaşımda sağlık çalışanlarına yönelik de bir çalışma yapılmasını istiyoruz”

Öğretmen, polis, öğrenci, Belediye görevlileri, zabıta ekipleri gibi sağlıkçıların da toplu taşıma bu haktan yararlanmasını istiyoruz. Her zorlu koşulda sağlıkçılar canla başla görevinin başına gelmektedir. 7/24 Hizmet veren Covid-19 pandemisinde canla-başla çalışan, toplum sağlığı için meslek şehitleri veren sağlık çalışanları toplu taşıma da ücretsiz  faydalanmalı

Bu kararda, 9 Mayıs 2020 tarihi itibariyle değişiklik olmuştur. Resmi Gazetede yayımlanan karara göre; Yapılan değişikliğe göre, jandarma ve sahil güvenlik personeli de toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak. Sağlık çalışanları maalesef yine unutuldu. Cumhurbaşkanı Kararı ile  24.04.2020 tarihinde sağlık çalışanları, belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu tasıma hizmetlerinden 31 mayıs 2020 ye kadar ücretsiz yararlanabilecek bu uygulamanın geçici değil kalıcı olmasını istiyoruz.

Sağlık çalışanlarının toplu ulaşımda ücretsiz yaralanması için yetkililere sesleniyoruz. Sağlık çalışanları yeri geldiğinde aralıksız 36 saate kadar çalışıyor, “Bizim hayatımız için kendi hayatlarını hiçe sayan, saatlerce mesai yapıp uykusuz kalarak canla başla çalışan sağlık çalışanları da toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanmayı hak ediyor. Öğretmen, öğrenci indirimli; zabıta, polis, belediye personeli ve askeri personel ise toplu taşımadan ücretsiz yararlanıyor. Ancak ne yazık ki hayatımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanları toplu taşımayı ücretli kullanıyor. Bu adaletsizlik bir an önce son bulmalı.

Bu isteğimizi  sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarının giderilmesi ve mağduriyetlerinin sonlandırılması tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli çalışanlar adına dile getiriyor, bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz

Toplu taşıma hizmetlerinden kimlerin ücretsiz yararlanabileceği 2002/3654 sayılı Kararla belirlenmiştir. Kararın ilgili maddesi şu şekildedir:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.