Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa Teknik Şartnameler 23 Şubat 2015 2473 Görüntüleme

VAKUM YARDIMLI TOPLAMA SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

VAKUM YARDIMLI TOPLAMA SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

VAKUM YARDIMLI TOPLAMA SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ
1. Vakum yardımlı toplama seti ile sistemde kullanılacak diğer sarflar ve vakum yardımlı yara kapama ve yıkama ünitesi aynı markada olmalı ve tedavi sürekliliğini sağlamalıdır.
2. Vakum yardımlı toplama setinin vakum yardımlı yara kapama ve yıkama ünitesine bağlantı yerinde, toplama kabından vakum yardımlı yara kapama ve yıkama ünitesi tarafına doğru dışarıya koku, bakteri ve sıvı geçişini engelleyen filtreler bulunmalıdır.
3. Vakum yardımlı toplama seti içerisinde bulunan toplama kabının açık bir ucu bulunmamalıdır. Toplama kabı hiçbir şekilde açılamaz, içerisine ek düzenek ilave edilemez ve tamamen tek kullanımlık olmalıdır.
4. Vakum yardımlı toplama kabı hastanın ve sağlık personelinin güvenliği ve sağlığı göz önünde bulundurularak kolayca delinemeyecek ve kesilemeyecek özellikte üretilmiş olmalıdır.
5. Vakum yardımlı toplama seti, yıkama ve/veya görüntüleme yapabilen (yaranın ebatlarındaki küçülmeyi takip edip data verebilen ve yara fotoğrafını gösterme özelliği olan) cihazlarla çalışabilir olmalıdır
6. Vakum yardımlı toplama seti en az 500 ml sıvı toplama kapasitesine sahip olmalıdır.
7. Vakum yardımlı toplama kabı, içinde toplanan sıvıyı jelleştirip hareket etmesini engelleyecek özellikte olmalıdır.
8. Vakum yardımlı toplama seti, kapama setinden gelen bağlantı hortumu ile tamamen uyumlu olmalıdır. ve kolaylıkla takılmalıdır. Bağlantı hortumunun içinde, tedavi esnasında uygulanan negatif basıncı algılayarak yaraya uygulanan negatif basınçta değişiklik olması halinde vakum yardımlı yara kapama ve yıkama ünitesi tarafından algılanıp uyarı vermesine olanak tanıyacak düzenek bulunmalıdır.
9. Vakum yardımlı toplama seti steril olmalıdır.
10. Vakum yardımlı toplama setleri tükeninceye kadar hastane kliniklerinde kalmak ve kullanılmak üzere firma tarafından hastanenin ihtiyacı kadar vakum yardımlı yara kapama ve yıkama ünitesi ücretsiz olarak sağlanmalıdır. Verilecek vakum yardımlı yara kapama ve yıkama ünitesi hasta güvenliği ve sağlığı açısından T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalaıdır.
11. Mevcut cihazlarda arıza olması halinde veya ihtiyaç duyulduğunda firma tarafından daha fazla cihaz desteği 24 saat içinde sağlanmalıdır.
12. Ürün tekli orijinal ambalajlarda bulunur ve tek kullanımlık olmalıdır. Ambalaj üzerinde üretim ve son kullanma tarihi, markası, teknik özellikleri, lot numarası, T.C.Sosyal Güvenlik Kurulu kontrolünden geçmiş ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış Ulusal Bilgi Bankası kodu belirtilmiş olmalıdır.
13. Firma bozuk ve hatalı çıkan ürünleri yenisi ile değiştirmeyi taahhüt eder.
14. Vakum yardımlı toplama setinin TİTUBB sisteminde yer alan branş kodu ”05A07E” ve branş kodu açıklaması ”Vakum Asist Kapama Seti” ile eşlenmiş olmalıdır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

ANESTEZİ DEVRESİ YETİŞKİN

ANESTEZİ DEVRESİ YETİŞKİN