Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa Teknik Şartnameler 23 Şubat 2015 3128 Görüntüleme

ENDOTRAKEAL TÜP SABİTLEYİCİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

ENDOTRAKEAL TÜP SABİTLEYİCİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

ENDOTRAKEAL TÜP SABİTLEYİCİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

  • Ürün, çeşitli model ve ölçüdeki endotrakiel tüpleri güvenli ve pratik bir şekilde sabitlemek için tek parça olarak tasarlanmış olmalıdır.
  • Sabitleyicinin cilde gelen kısmı teri emebilecek yapıda pamuklu kumaş olmalı. Orta kısım maserasyon ve cilde bası yapmaması, soft kavrama yapabilmesi için 4 mm sünger, üst kısım sabitleme işleminin güvenli yapılabilmesi için şardonlandırılmış (tüylendirilmiş) polyamid kumaş olmalıdır.
  • Üründe kullanılan materyallerin vücutta herhangi bir iritasyona neden olmadığına dair bağımsız laboratuarlardan ya da üniversitelerden alınmış test raporları olmalıdır.
  • Sabitleyici kuşağın bir ucunda sabitlemeyi sağlayan velkro parça olmalı.
  • Sabitleyicinin çeşitli bedenlerdeki vücut ölçülerine uyabilecek seçenekleri olan üç farklı ebadı olmalıdır. Ayrıca bu ebatlar kendi içlerinde ayarlama yapabilecek şekilde tasarlanmış olmalıdır.
  • Sabitleme işleminin çabuk ve pratik olabilmesi için, sabitleyicinin bir ucuna yakın kısmında endotrakiel tüpü saran bir bölüm olmalıdır. Bu bölümde endotrakiel tüpe ideal sabitlemeyi yapabilmesi için 12×60 mm ölçüsünde bir bant olmalıdır. Sabitleme işleminde ayrıca herhangi bir parça kullanılmamalıdır.
  • Sabitleyici kuşağın genişliği 25 mm olmalı. Tüpü saran kısmın genişliği, tüpün seviye tespiti ve aspiratör kullanılması gerektiği durumlarda ağız kısmını kapatmaması için 15 mm olmalıdır.
  • Sabitleyicinin tüpü saran kısmındaki yapışkanlı bandın çıkartılması aşamasında eldivenlere yapışmamalıdır. Bandın koruma kısmı bandan kolaylıkla ayrılmalıdır.
  • Sabitleyici için verilen ölçülerde (+/-) % 5 oranında opsiyon vardır.
  • Sabitleyici, bir yüzü şeffaf steril ambalâj poşeti içinde STERİL ve poşetin diğer yüzünde bandın resimli kullanım talimatı olmalıdır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.