Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa Genel, Güncel, Hemşire, Özlük Haklar 20 Aralık 2017 2763 Görüntüleme

Şube müdürlüğüne yükselen hemşirenin maaşı ne kadar artıyor?

Şube müdürlüğüne yükselen hemşirenin maaşı ne kadar artıyor?
 ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE YÜKSELEN HEMŞİRENİN MAAŞI NE KADAR ARTIYOR?

Hemşire unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, görevde yükselme suretiyle Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Şube Müdürü unvanlı kadrolara atandıklarında, maaşları da artmaktadır.

Hemşire, şube müdürlüğüne nasıl atanır?

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait şube müdürü kadrolarına hemşirelerin atanabilmesi (daha önce şube müdürü, dengi veya üstü görevlerde bulunmamışlarsa), görevde yükselme sınavına girerek başarılı olmaları halinde mümkün olabilmektedir.

Şube müdürlüğüne görevde yükselme suretiyle atanabilmesi için, hemşirenin;

**En az fakülte veya dört yıllık yükseköğrenim mezunu olması (18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık veya üç yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar dahil)

**Kurumların özel yönetmeliklerinde aranan, kurumda ve/veya belli bir unvanda hizmet süresi ve toplam hizmet süresi şartlarını taşıması,

**Yapılacak görevde yükselme sınavının yazılı ve sözlü aşamalarında başarılı olması ve başarı sıralaması bakımından duyurulan kadro sayısına göre atanabilecek seviyede olması

gerekir.

Şube müdürü kadrosuna atanan hemşirenin maaşı

Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil Hemşire kadrosunda mesleki lisansiyer olarak görev yaparken, görevde yükselme suretiyle ilk dört derecedeki Şube Müdürü kadrosuna atananlar, daha yüksek olan Hemşire ek göstergesinden kazanılmış hak aylık seviyeleri itibariyle yararlanmaya devam ederler.

Öte yandan, Şube Müdürü kadrosuna atanan hemşire; şube müdürü kadro unvanı için belirlenen zam ve tazminatlar ile ek ödemenin yanı sıra hemşire unvanı için geçerli olan ek göstergeden (örneğin 1. derecede 3000 ek gösterge) yararlanacağından, aylık maaş miktarları ek göstergesi 2200 olan şube müdürlerine göre daha yüksek olmaktadır.

2017 yılının ikinci yarısı için geçerli olan katsayılardan hareketle konuyu değerlendirdiğimizde, Şube Müdürü olan Hemşire (mesleki lisansiyer) maaşı şöyle olmaktadır (1/4’te, 25 yıl hizmet  ve %15 gelir vergisi diliminde):

Unvan D/K Hizmet Yılı Aylık Net Maaş
Hemşire 1/4 25 yıl ve üzeri 3.614 TL
Şube Müdürü 1/4 25 yıl ve üzeri 4.444 TL
Şube Müdürü (Hemşire) 1/4 25 yıl ve üzeri 4.502 TL

Not:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Çalışılan kurum, yer ve bölgeden kaynaklı ek ve ilave ödemeler dikkate alınmamıştır.

-Döner sermaye ödemesi, net ek ödeme tutarı kadar olmak üzere, net maaşa dahil edilmiştir.

memurunyeri

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.