Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa Genel, Güncel, Sağlık Personeli Yıpranma Payı 24 Ekim 2018 2170 Görüntüleme

Sağlık Personeline Yıpranma Payı Danıştaylık Oldu

Sağlık Personeline Yıpranma Payı Danıştaylık Oldu

Sağlık Personeline Yıpranma Payı Danıştaylık Oldu

SGK’NIN SAĞLIK EMEKÇİLERİNE FİİLİ HİZMET SÜRESİ ZAMMI VERİLMESİ İLE İLGİLİ GENEL YAZISINA KARŞI DANIŞTAY’A DAVA AÇTIK

7146 sayılı kanunun 11.maddesi ile 5510 sayılı kanunun 40.maddesinin 2.fıkrasında yer alan tabloya 20 sıra numarası eklenmiş ve böylece insan sağlığına ilişkin işlerde çalışan sağlık meslek mensubu sayılan ve insan sağlığı için koruyucu, teşhis, tedavi ve rehabilite edici hizmetlerde çalışanların fiili hizmet süresi zammı düzenlenmiştir. Sendikamız itirazlarını ve önerilerini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunmuş ancak karşılık bulmamıştı.

SGK’nın 3 Eylül 2018 tarihli genel yazısının fiili hizmet süresi zammından yararlanmayı fiili çalışma şartına bağlaması, zorunlu mazeretler ile izinlerin çalışmadan sayılmaması, maruz kalınan risklerle ilgili olarak geçmiş yıllardaki çalışmaların kapsama alınmaması nedeni ile Danıştay’a dava açılmıştır. Genel yazının kapsamına alınmayan işyerleri ve unvanlar ile ilgili olarak SGK’ya talepte bulunulmuş olup verilecek cevaba göre ayrıca dava açılacaktır.

SES

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.