Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa Genel, Güncel, Sendika-Dernek 10 Ağustos 2018 3139 Görüntüleme

Personeline 30 tl Döner Sermaye Ödeyen Hastane

Personeline 30 tl Döner Sermaye Ödeyen Hastane

Personeline 30 tl Döner Sermaye Ödeyen Hastane

 Ağrı sağlık sen Şube Başkanlığı Basın Duyurusu Kıymetli Halkımıza ve Değerli Sağlık Çalışanlarına Saygı ile. Bilindiği üzere ilimiz genelinde,Gerek vatandaşlarımızı gerekse Sağlık Hizmetleri  çalışanlarını mağdur eden zora sokan eksiklikler ve aksaklıklar Nasır tutmuş bir şekilde süregelmektedir. Bizler,  İlimizin Sağlık alanında yaşanılan sorunlarına vatandaşlarımız açısından yada sağlık çalışanlarımız açısından olsun her zaman aynı hassasiyetle yaklaştık yaklaşmaktayız. Görevi devraldığımız ilk günden beridir ilgili ve yetkili mecralara bu sorunları ilettik iletiyoruz.

Ağrı’da son dönemde Sağlık alanında değişimlerin oluşu halkımızda vede sağlık çalışanlarında sorunların eksikliklerin giderileceği konusunda bir ümit oluşturmuş olsada maalesef bu ümit yerini kısa sürede hüsrana ve düş kırıklığına bırakmıştır. Yaşanan sorunların ve eksikliklerin bir kısmına değinecek olursak eğer’ Ağrı Devlet Hastanesi ne yazıkki yöneticilerinin ego savaşları meydan yerine dönüşmüştür. Liyakat sahibi olmayan basiretsiz yöneticiler koskoca bir yatırımı heba edip,devlet hastanesini büyük bir sağlık ocağı haline getirmişlerdir. Evet üzülerek belirtiyoruzki Ağrı Devlet Hastanesi bir sağlık ocağı mantığı ile işletilmektedir vede halkımıza daha fazlasını sunamamaktadır. Hastane birimlerinin, ameliyathane, yoğun bakım ve servislerinin tam kapasite çalıştırılamaması performans ödemelerinin sıfıra düşmesine neden olmuştur.Ve dahası  Hastane çalışanları Döner Sermaye alamamaktadır.

Türkiye genelinde personeline 30 tl döner sermaye ödeyen bir hastane var oda Ağrı Devlet Hastanesidir.Hastane yönetimi bu uygulamalarla personelini son derece mağdur etmektedir. Personel oldukça  mutsuz ve huzursuzdur.Hastane çalışanlarının yaptıkları fedakarlıklar, verdikleri emekleri, özverili çalışmaları maalesef kazançlarına yansımamaktadır.Ayrıca hastanede uygulanan mobing personel üzerinde stres oluşturmakta iş verimi düşmektedir.Yoğun olan birimlerden görevlendirmelerle personel çekme sonucu iş yükü sadece birkaç personele yıkılmakta iş dağılımı son derece adaletsiz bir şekilde yürütülmektedir.Mesela Ağrı Devlet Hastanesinde şu an görev yapması  gereken kaç tane Ebe ve Hemşire var.Hastanede adam kayırma hat safhada.Yeni diye övündüğümüz hastanemiz pislik içerisinde.Her gün Ağrıdan çevre illere birçok hasta sevk edilmektedir. Bu il dışı sevkler o kadar çığırından çıkmış bir duruma geldiki artık, Erzurum Van bile Ağrıdan yapılan sevkleri kabul etmede direnç gösteriyor ve hastalarımız Batman Elazığ  gibi illere gönderiliyor. Vatandaşlarımızı bu illerde perişan etmeye kim kendinde nasıl bir hak bulmaktadır bilemiyoruz.Bizler bu memleketin evlatları olarak halkımıza Karşı her zaman sorumluluk bilincinde olduk.

Sağlık Sen gücünü üyelerinden alır Asla hiç bir iradenin gölgesinde kalmadı kalamaz. Amacımızın halkımıza en kaliteli sağlık hizmetinin sunulması vede sağlık çalışanlarımızın en insana yakışır şekilde çalışması ile  hak ve kazanımlarının elde edilmiş olmasıdır. Bu amaç uğrunda hep yapıcı olup, hizmet ve çözüm odaklı tutum sergiledik. Bizler bir kere daha burandan kıymetli basın kuruluşlarımızın vasıtası ile tüm halkımıza vede sağlık çalışanlarımıza sesleniyoruz. Bizler her platformda sizlerin sesi olduk ve olmaya devam edeceğiz.Halkımızın Çalışanlarımızın menfaatleri doğrultusunda söz söylemekten çaba sarf etmekten asla geri durmadık durmayacağız. Sağlık hizmetlerinde aksama olmayan, Sağlıklı bir Ağrı için, Ağrı Sağlığının başında bulunan mevcut yöneticilerin  yerlerine daha istekli yetenekli ve liyakat sahibi kişilerin getirilmesini arzuluyoruz. Daha sağlıklı mutlu günlerin yaşanması dileklerimizle

 SAĞLIK-SEN

Ağrı Şube Başkanlığı

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • murat akın :

    17 Ağustos 2018-09:33

    sayın sağlık sen şübe başkanım sizlerde iyi biliyorsunuz ki bunlar sizin eseriniz