Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa Genel 29 Temmuz 2018 1543 Görüntüleme

“Beklentimiz karşılanmadı”

“Beklentimiz karşılanmadı”

“Beklentimiz karşılanmadı”

Sağlık çalışanlarının analarının ak sütü gibi helal olan yıpranma paylarının ve emeklilikte ücret artışlarının makul, adaletli ve kapsayıcı bir şekilde TBMM’de yasalaşması isteği vurguladıklarını söyleyen Zengin, “ne yazık ki Genel Kurulda sağlık çalışanlarının beklentisi yönünde herhangi bir iyileştirme yapılmayarak Genel Kurulda söz konusu düzenlemeler kabul edilmiştir.

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, TBMM Plan Bütçe Komisyonundaki düzenlemelerin olumlu ama eksik olduğunu söyledi.

Komisyonda teklif üzerinde yasa tasarısında bir değişiklik yapılmaması gibi bir tutum olduğu gördüklerini söyleyen Zengin, tasarıda herhangi bir iyileştirme olmadan Komisyon sürecinin tamamlandığını ifade etti.

“Tüm çalışanlar için istedik”

Düzenlemelerde bazı eksiklikler olduğunu aktaran Zengin; ” Yıpranma Payının; Yıpranma payının 6 yıla 1 yıl yerine 5 yıla 1 yıl olması, Sadece sağlık meslek mensuplarını değil, sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm çalışanları kapsaması, Emeklilikte Ücret Artışının; Doktor ve diş hekimlerimize de 1500-TL ile 2000 TL arasında emeklilikte ilave bir ödeme yapılmasının olumlu olduğu ifade edilip fakat döner sermayelerin emekliliğe yansımaması nedeniyle emeklilik ücretlerinde yüzde 50’lelir artan düşüşler tüm sağlık personelleri için geçerli olduğu vurgulanmış ve emeklilikte ücret düşüklüğüne bir çözüm olarak sadece doktorlarımız ve diş hekimlerimizin değil, ebelerimizin, hemşirelerimizin, sağlık memurlarımızın, 112 çalışanlarımızın kısacası tüm sağlık çalışanlarına ilave ödeme yapılması istenmiştir.”

“Düzenlemeler kabul edilmedi”

Sağlık çalışanlarının analarının ak sütü gibi helal olan yıpranma paylarının ve emeklilikte ücret artışlarının makul, adaletli ve kapsayıcı bir şekilde TBMM’de yasalaşması isteği vurguladıklarını söyleyen Zengin, “ne yazık ki Genel Kurulda sağlık çalışanlarının beklentisi yönünde herhangi bir iyileştirme yapılmayarak Genel Kurulda söz konusu düzenlemeler kabul edilmiştir. Hızlı işleyen bir süreçte yoğun bir çaba göstermemize rağmen çalışanların beklentileri TBMM tarafından karşılanmamıştır.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.