VEN VALFİ İKİLİ-ÜÇLÜ TEKNİK ŞARTNAME | MediGündem
Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Personelinin İl İçi
Ana Sayfa Teknik Şartnameler 23 Şubat 2016 4842 Görüntüleme

VEN VALFİ İKİLİ-ÜÇLÜ TEKNİK ŞARTNAME

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

1.      İki-üç lümenli olmalı, lümenlerin uçlarında valf bulunmalıdır.

2.      Farkı sıvıların ayırt edilebilmesi için lümenler üzerinde renk kodu olmalıdır.

3.      Hortumlar klemplemeye ve kinke karşı direnç sağlayan biyouyumluluğu yüksek poliüretan materyalden üretilmiş olmalıdır.

4.      Biyouyumlu materyallerden yapılmış olmalı, metal parça ve lateks içermemelidir.

5.      Valfler kapaksız olmalı, ven için mavi renkle kodlanmış olmalıdır.

6.      Valflerin yüzeyi, silinerek dezenfekte edilebilmesi için tam düz olmalı, içteki silikon ile dış plastik arasında seviye farkı ve boşluk olmamalıdır.

7.      Teklif edilen markanın enfeksiyon güvenliği çalışmaları olmalıdır, bu çalışmalar en az 1 haftalık güvenliğe işaret etmeli, ihale dosyasına eklenmelidir.

8.      Lümenlerin ucundaki valflerin sıvı yolu hacmi 0,085 ± 1 ml’den büyük olmamalı, böylece kan ve sıvıların valfin içerisinde birikim yapıp enfeksiyonlara kaynaklık etmesi engellenmelidir.

9.      Valflerin sıvı yolu düz bir kanal şeklinde olmalı, sıvı valfin haznesine dolmamalı, böylece sıvı yolunun temizliği kolay olmalıdır.

10.  Lümen ucundaki valfler şeffaf olmalı, içleri görünebilmelidir.

11.  Lümenlerin uçlarındaki valfler güvenli ve ayrılmaz biçimde lümenlere monte olmalıdır, vidası çevrilerek çıkarılmamalı, kazalara neden olmamalıdır.

12.  İntravenöz kanül ucunda kullanılırken hasta konforunu bozmamalı, bu nedenle lümenler ince olmalı (maksimum 2,5 mm dış çaplı), ürün uzunluğu 10 (±1 cm) cm’yi geçmemelidir.

13.  Kullanım sırasında ergonomiyi sağlamak için valfin gövdesinde tutmayı kolaylaştıracak ve enjeksiyon sırasında elin kaymasını önleyecek geniş yaka bölgesi olmalıdır.

14.  Katetere bağlanan ucunda ilk kullanımda çıkarılmak üzere kapak bulunmalı, böylece paketten çıkarma sırasında el valfin ucuna temas etmemelidir.

ÜRETİM TARİHİ VE MİADI

1-Ürün miadı teslim tarihinden itibaren en az 2 yıl olmalıdır.

2-Firma miadının dolmasına 3 ay kala kullanılmamış ürünleri değiştirmelidir.

AMBALAJ ŞEKLİ VE MİKTARI

1.      Steril olmalıdır

2.      Orijinal tekli ambalajda bulunmalıdır.

3.      Valf, kase şeklinde çukurlu paketlerde olmalı, paket açılırken yere düşme riski taşımamalıdır.

ZORUNLU ÖZELLİKLER

1-Tıbbi cihaz kapsamına giren ürünler için İsteklilerin T.C. İlaç ve Tıbbi cihaz Ulusal Bilgi Bankası’na (TİTUBB) kayıtlı olması ve alımı yapılacak tıbbi cihazların TİTUBB ‘DA Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir.

2-Firma ürünü değerlendirmeye uygun miktarda numune getirecek, gelen Numuneler test edilecek, değerlendirilecek ve değerlendirme sonucuna göre uygun olmadığı takdirde ihale dışı bırakılacaktır.

3-Yüklenici firma; ambalajı açıldığında, kullanıma uygun olmayan, hatalı, bozuk olduğu tespit edilen ürünü yenileri ile ücretsiz olarak değiştirecektir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.