Sağlıkta çalışan serekli işçiler pandemi ek ödemesini alır mı? | MediGündem
Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Personelinin İl İçi
Ana Sayfa Genel, Güncel 14 Mayıs 2020 701 Görüntüleme

Sağlıkta çalışan serekli işçiler pandemi ek ödemesini alır mı?

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneler Genel Müdürlüğü tarafından 08.04.2020 tarihinde “COVİD-19 Pandemisi nedeniyle sağlık tesislerinde ek ödeme yapılmasına ilişkin usul ve esaslar” konulu resmi yazısında 04.03.2020 tarih 31058 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında bulunan personel ile bu yönetmelik kapsamında olup İl Sağlık Müdürlüğü ve Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü emrine geçici olarak görevlendirilen personele 01.03.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 3 ay süreyle yer ve/veya kapsamı ve oranları Bakan tarafından belirlendiği yapılmasına dair makam onayı verildiği belirtilmişti.

04.03.2020 tarih 31058 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğe” göre, Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görev Yapan; Memurlar, Sözleşmeli Personel, Açıktan Vekil Olarak atananlar, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun 38. Maddesine göre görevlendirilenler, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarında bulunan ve haftanın belirli gün veya saatlerinde veyahut belirli vakalar ve işler ile en az bir ay süreyle görevlendirilen sağlık personelini kapsamaktadır.

Sağlık Bakanlığı veya Üniversite Hastanelerinde görev yapan kadrolu sürekli işçiler, 4857 sayılı İş Kanununa tabi çalışmakta olup ilgili yönetmelik kapsamındaki personel dışında yer aldığı için ek ödeme yapılmamaktadır.

Memurlar.net

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.