Sağlık çalışanları ataması ne zaman?

Sağlık çalışanları ataması ne zaman?

Sağlık çalışanları atamaları, ülkelerin sağlık sistemi ve işleyişi ile ilgilidir. Genel olarak, sağlık ç
Ana Sayfa En Populer, Genel, Güncel, Manşet kenarı, Sağlık Personeli Maaş 15 Eylül 2017 32696 Görüntüleme

Sağlık personelinin Ocak 2018 Nöbet ve icap Ücretleri

Sağlık personeli nöbet ücreti, sağlık personeli icap ücreti, uzman doktor nöbet ücreti, hekim nöbet ücreti, hemşire nöbet ücreti, hemşire icap ücreti ne kadar? Sağlık kurumlarında görev yapan personele nöbet ve icap nöbeti görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için  sağlık çalışanlarına ücret ödenmektedir. Saglikçilarin ocak 2018 Nöbet ve icap Ücretlerini sizin için hesapladık.

Nöbet ücreti

Sağlık kurumlarında görev yapan sağlık personele nöbet ve icap nöbeti görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için ilgili personele nöbet ücreti ödenmektedir. Bu ücretten yararlanabilmek için, süresinin kesintisiz 6 saatten az olmaması gerekmektedir. İzin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan nöbet süresinin her saati için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen gösterge rakamlarının aylık katsayısıyla çarpımı ile bulunacak tutarda nöbet ücreti ödenir. Bu ücretten sadece Damga Vergisi kesilir.Ancak ayda aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde 60 saatten, diğer yerlerde ve hiçbir şekilde 130 saatten fazlası için ödeme yapılmaz. Nöbet ücretleri dini bayramlarda %20 artırımlı ödenir.Hesaplama 130 saat üzerinden yapılmıştır

Sağlık Kurumlarında görev yapan personeller için memur maaş zammı sonrasında 2018 yılı ocak ayında sağlık kurumlarında görevli personellerin nöbet ve icap nöbet ücretleri aşağıdaki gibi olacaktır.

Yorumlar

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 • krhn :

  25 Kasım 2017-11:54

  nöbet en fazla 120 saat ödeniyordu. 130dan hesaplamışsınız acaba en fazla ödenen nöbet saati 130a mı çıktı

 • hemşire :

  11 Ocak 2018-14:50

  kesin doktorların emeklilik maaşı yükseltilir,saglık çalışanlarına da öpücükten bir yıpranma payı verirler 2018 yılı baz alınarak geriye dönük değil yani, başkada birsey olmaz.demedi demeyin.15yıldır tüm kurumlarda iyileştirmeler yapıldı.emniyet askeriye,adelet,egitim vb maaşlarında özlük haklarında iyileştirmeler yapıldı.biz saglık çalışanlarına hiçbirsey yapılmadı halbuki hükümete oy en çok saglıkta memnuniyetten saglıkta dönüşümden geliyor..polisi 4.500 tl ye yakın maaş alıyor,ögretmen de aynı şekilde,astsubay 5000bin 6 bin alıyorken bir hemşire saglık memuru 3000 lira ancak alabiliyor olacak işmidir herşeyin başı saglıık iken.bir saglıkçı neden diğerlerinden düşük maaş alsın.depremde,doğal afetlerde,salgın hastalıklarda,şavaşta,trafik kazalarında gece gündüz demenden bayramlar demenden hafta sonları demeden çalışan bir kesime bu yapılanlar haksızlıktır.özellikle hastanelerde çalışan hemşirelere saglık memurlarına yönelik iyileştirmeler yapılmalıdır.hastaneler çok yoğun olup hastayla hasta yakınlarıyla uğraşan bizleriz.hastanın altını temizlemesine kadar beslenmesine kadar bizler ilgileniyoruz. diğer diğer saglık kurumlarında masa başında çalışanlarla bir tutulmamalıdır.

 • ankaralı :

  14 Haziran 2018-01:56

  ben 3 yıldır kesintisiz olarak ayda 10 nöbet tutuyor ve 36 saati aşan sürelerle çalışıyorum. ve her gün mesleğime lanet okuyarak başlıyorum. bu insanlık dışı uygulamanın son bulması gerekir. bunun önlemini almayan yetkililere hakkımı helal etmiyorum. ailevi hayatım, sosyal ilişkilerim ruh ve beden sağlığım, mesleki eğitimim son derece kötü durumda. bunun bir an önce yasal düzenlemelerle düzenlenmesi lazım… el insaf artık, EL İNSAF.
  bu yazı 2010 yılında bir asistan doktorumuz tarafından yazılmış bir alıntıdır. ama aradan 8 yıl geçmesine rağmen bu durum hala düzeltilmemiş olup asistanlarımız ayda 11 nöbet tutmakta ve nöbetlerin bir çoğuda aralıksız 36 saat olmaktadır. Bu durumda asistan olan doktorlarımızın ruh sağlığını bozmaktadır.Sağlık bakanımızın dikkatine özellikle ankara -istanbul ve izmirdeki asistanlarımız oldukça yıpranmaktadırlar.
  Lütfen bu durumu sağlık bakanımıza iletmeniz önemle rica olunur.

İlginizi çekebilir

Bayram tatili 10 gün oldu

Bayram tatili 10 gün oldu