Sağlık Personeli Ocak 2020 Zamlı Nöbet ve İcap Ücretleri | MediGündem
Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Personelinin İl İçi
Ana Sayfa En Populer, Genel, Güncel, Sağlık Personeli Nöbet Ücreti 16 Şubat 2020 3527 Görüntüleme

Sağlık Personeli Ocak 2020 Zamlı Nöbet ve İcap Ücretleri

Sağlık personeli nöbet ücretisağlık personeli icap ücreti, uzman doktor nöbet ücreti, hekim nöbet ücreti, hemşire nöbet ücretihemşire icap ücreti ne kadar? Sağlık kurumlarında görev yapan personele nöbet ve icap nöbeti görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için  sağlık çalışanlarına ücret ödenmektedir. sağlık personelinin Ocak 2020 Nöbet ve icap Ücretlerini sizin için hesapladık.

4.Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine göre, Enflasyon rakamının açıklanmasıyla, memur maaşları 2020 ocak ayında yapılacak artışlar belli oldu. Buna göre personel sağlık net editörünün hazırlardı Ocak 2020 dan itibaren alınacak saatlik nöbet ücretleri şu şekilde; 

Nöbet ücreti

Sağlık kurumlarında görev yapan sağlık personele nöbet ve icap nöbeti görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için ilgili personele nöbet ücreti ödenmektedir. Bu ücretten yararlanabilmek için, süresinin kesintisiz 6 saatten az olmaması gerekmektedir. İzin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan nöbet süresinin her saati için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen gösterge rakamlarının aylık katsayısıyla çarpımı ile bulunacak tutarda nöbet ücreti ödenir. Bu ücretten sadece Damga Vergisi kesilir.Ancak ayda aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde 60 saatten, diğer yerlerde ve hiçbir şekilde 130 saatten fazlası için ödeme yapılmaz. Nöbet ücretleri dini bayramlarda %20 artırımlı ödenir.Hesaplama 130 saat üzerinden yapılmıştır

Sağlık Kurumlarında görev yapan personeller için memur maaş zammı sonrasında 2020 yıllı ocak ayında sağlık kurumlarında görevli personellerin nöbet ve icap nöbet ücretleri aşağıdaki gibi olacaktır.

Sağlık personelinin Zamlı Ocak 2020 Nöbet Ücretleri

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.