Sağlık Bakanlığı Temmuz Dönemi İller Arası Atama Kurası

Sağlık Bakanlığı Temmuz Dönemi İller Arası Atama Kurası

Sağlık bakanlığı Temmuz 2017 Dönemi İller Arası Atama Kurası 2017 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İlle
Ana Sayfa Genel, Güncel, Özlük Haklar, Yer değişikliği 6 Şubat 2016 9609 Görüntüleme

Sağlık personeli eğitim nedeniyle hangi durumda tayin isteyebilir ?

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin, “İsteğe bağlı yer değiştirme” başlıklı 16. maddesinin ilgili fıkrası şu şekildedir:

“(2) Standardın uygun olması kaydıyla bu Yönetmeliğin puan, süre ve dönem ile ilgili hükümlerine bağlı kalmaksızın;
….
g) Sağlık ile ilgili bir alanda en az iki yıllık öğrenim gördüğünü belgelendirmesi halinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere,
bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir.”

Yönetmeliğin bu hükmüne göre,

1- Sağlık personelinin eğitim durumundan dolayı nakil isteyebilmesi için sağlıkla ilgili bir okul kazanması gerekmektedir.
2- Sağlıkla ilgili öğrenimin en az 2 yıllık öğrenim olması gerekmektedir. Dolaysıyla, sağlık personeli hem önlisans hem de lisans bölümleri için nakil isteyebilir.
3- Bu nakil işlemi öğrenim süresiyle sınırlıdır.

Yorumlar

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • Mehmet Akif GÖNÜL :

    10 Ağustos 2016-19:46

    Sağlık Bakanlığına atanmış birisi lisans örgün öğretim herhangi bi alan içi veya dışı üniversiteye yerleşme sonucunda eğitim durumundan ataması o şehire alınır mı ?

  • Furkan kanyılmaz :

    7 Eylül 2016-19:12

    Merhaba eğitim durumundan tayin istedim kaç gün içinde belli olur , belli olduktan sonra neler yapman gerekiyor bilgisi olan varmı ?

  • Merve kalkan :

    28 Eylül 2016-19:13

    Yüksek lisans mezunuyum eğitim durumundan tayin hakkini kullanmak icin tekrar önlisans bir bölüm okumak istiyorum. Bu durumda tayin hakkım oluyor mu acaba?

  • feyzullah :

    24 Mayıs 2017-16:26

    öğrenim gördüğünü belgelendirmesi halinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere,
    bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir.” Burada gecen 1 defa ne anlama geliyor ? yani baska bir üniversite kazandik bi daha istesek olmuyor mu ??