Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devleten yapılacak

Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devleten yapılacak

Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devlete alınıyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından yap
Ana Sayfa Genel, Güncel 2 Nisan 2015 1713 Görüntüleme

Sağlık personel için bu bölümler üst öğrenim değil

ZAM TAZMİNAT KARARNAMESİNDE YER ALAN HÜKÜM

Bilindiği üzere, zam tazminat kararnamesinin (e) bendi şu şekildedir: “e) Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez.” Bu maddeye göre, Sağlık Hizmetleri Sınıfında bir kadroda çalışan bir sağlık personeli, eğer sağlık hizmetleri sınıfına atanmaya imkan verecek bir üst öğrenimi bitirirse, bu halde zam ve tazminatını bulunduğu kadroya ait zam ve tazminatı değil üst öğrenime karşılık gelen zam ve tazminatı alır.

SAĞLIK PERSONELİ İÇİN, ÜST ÖĞRENİM OLMADIĞINA KARAR VERİLEN PROGRAMLAR

Sağlık Bakanlığı, YÖK’ten ve Devlet Personel Başkanlığından aldığı görüş doğrultusunda, aşağıda yer alan 6 programın, Sağlık Hizmetleri Sınıfında çalışan memurlar için bir üst öğrenim olmadığına karar vermiştir. – İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği – Sağlık Hiz. MYO Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Teknikeri Programı, – Teknik Programlar Bölümü Laboratuvar, Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü, – Biyokimya Teknikerliği Önlisans Programı, – Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Programı, – Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Programı Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısı 81 il Valiliğine 11 Mart 2015 tarih ve 3560 sayılı yazıyla

gönderilmiştir.

 

saglik1

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.