Sağlık Çalışanlarının sorunları Meclise taşındı | MediGündem
Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Personelinin İl İçi
Ana Sayfa Genel, Güncel, Özlük Haklar 18 Ocak 2017 3145 Görüntüleme

Sağlık Çalışanlarının sorunları Meclise taşındı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a sağlıp personellerinin sorunları iletildi. Döner sermaye kayıpları, yıpranma payı, lisans tamamlamada üst öğrenim sorunu, intibak işlemleri ile askeri hastanelere devredilen sağlık personellerinin sorunlarına dair tüm detaylar

MHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Semih Yalçın tarafından verilen soru önergesinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması üzerine önemli sorunlar ve sorular yer alıyor. İşte Bakan’dan yanıtlanması istenen ve masada olan sağlık çalışanlarının sorunları.

Döner sermaye: Sağlık çalışanları, döner sermaye ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmaması nedeniyle emeklilikte mağdur edilmektedir. Sağlık çalışanlarının döner sermaye ek ödemelerinin emekli maaşına ve emekli tazminatına yansıtılması konusunda herhangi bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

Yıpranma payı: 13 Mayıs 2014 yılında dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık çalışanlarına yıpranma payı vereceğine dair sözü üzerine, o günden bu güne yıpranma payı konusunda herhangi bir düzenleme var mıdır? Varsa bunun içeriği nasıldır? Yoksa yapmayı düşünüyor musunuz?

Askeri Hastane personelleri: Sağlık Bakanlığına devredilen Askeri Hastane personellerinin tüm mali, sosyal ve özlük hakları ile herhangi bir kayıp yaşamayacağı ifade edilmiştir. Ancak personelin aldığı tayin bedellerinin ödenmeyeceğine ilişkin Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından bir duyuru yayınlanmıştır. Bunu nasıl açıklarsınız?

İntibak: Sağlıkla ilgili mesleki üst öğrenim bitirerek intibaklarını yaptıran personellerin YÖK’ün üst öğrenimlerle ilgili aldığı kararlarda değişikliğe gitmesi nedeniyle intibaklarının iptal edilerek mağdur edildikleri görülmektedir. Bu durum kazanılmış hak ilkesiyle çelişmemekte midir?

Lisans tamamlama:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.