Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devleten yapılacak

Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devleten yapılacak

Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devlete alınıyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından yap
Ana Sayfa Genel, Güncel, Sağlık Bakanlığı, Sendika-Dernek 5 Mayıs 2017 2302 Görüntüleme

Sağlık Çalışanlarının Sorunları Bakan Akdağ`a İletildi

 Sağlık çalışanlarının sorunları Bakan Akdağ’a iletildi

YIPRANMA PAYI SÜRECİ BİR AN ÖNCE TAMAMLANMALI

Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi konusundaki talebi Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a ileten Genel Başkan Metin Memiş, sürecin hakkaniyetli bir şekilde bir an önce tamamlanması gerektiğini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sağlık-Sen toplantısında ifade ettiği gibi yıpranma payının 5 yıllık çalışma süresine 1 yıl şeklinde verilmesi gerektiğini belirten Genel Başkan Memiş, düzenlemenin tüm çalışanları kapsaması gerektiğini ve geçmiş yılları kapsayacak şekilde yapılması gerektiğini kaydetti

DÖNER SERMAYE SİSTEMİNDE, ÇALIŞANLAR EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALMALI

Genel Başkan Memiş, Türkiye genelinde döner sermaye sisteminin uygulanmasında farklılıklar olduğunu ve bu durumun adaletsizliğe yol açtığını belirterek çalışanların hakkını aldığı bir sistemin uygulamaya geçirilmesi gerektiğini söyledi. Memiş ayrıca Danıştay 11. Dairesi’nde kazandığımız dağıtılabilir döner sermaye hesabında hazine hissesinin yüzde 15 yerine yüzde 1 hesaplanması konusunun TKHK tarafından uygulanması gerektiğini vurguladı.

Sağlık-Sen olarak bu sistemin sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı “Döner Sermaye Çalıştayı” gerçekleştirdiklerini ifade eden Memiş, uygulamadaki aksaklıkların giderilmesi için bu toplantıları yapmaya devam edeceklerini de belirtti.

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇILMALI

Sağlık çalışanlarının uzun zamandır beklediği görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının bir an önce açılması gerektiğini de söyleyen Memiş, üniversite mezunu olup hizmetli kadrosunda görev yapanlara ve Milli Eğitim Bakanlığı’nda olduğu gibi başta şoförler olmak üzere alınan onaylarla genel idare hizmetler sınıfının işlerini yürüten yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarına da kadro verilmesini ve bu konuda yaptığımız resmi başvuruya olumlu cevap verilmesini istedi.

Memiş, açılacak sınavın kadro sayısının, daha önce ilan edilen ancak geri çekilen kadro ve unvan sayısından daha düşük olmaması gerektiğini de Bakan Akdağ’a iletti.

Genel Başkan Metin Memiş ziyarette ayrıca Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ı Sağlık-Sen tarafından 10 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenecek olan 5. Ebelik ve Hemşirelik Sempozyumu’na davet etti.

BAKAN AKDAĞ: YIPRANMA PAYI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.