Sağlık çalışanları 3600 ek göstergede, kapsam dışı olacak? | MediGündem
Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Personelinin İl İçi
Ana Sayfa Genel, Güncel 28 Aralık 2018 1300 Görüntüleme

Sağlık çalışanları 3600 ek göstergede, kapsam dışı olacak?

Sağlık çalışanları 3600 ek göstergede, kapsam dışı olacak?

İkinci 100 günlük eylem planı bağlamında, ek gösterge düzenlemesinin sadece öğretmenli kapsayacağı şeklinde bazı iddialar gündeme getirilmektedir.

Yine aynı doğrultuda, CHP’nin verdiği bir kanun teklifine binaen, bu teklifte sağlık personelinin yer almaması gerekçe gösterilerek, sağlık çalışanlarının ek gösterge düzenlemesi kapsamında yer almayacağı belirtilmektedir.

Memurlar.net’te daha öncede yer aldığı üzere, ikinci 100 günlük eylem planında sadece öğretmenler özelinde bir ek gösterge düzenlemesinin yer alması, eylem planının hazırlanmasındaki koordinasyonsuzluktan kaynaklanmaktadır.

CHP’nin sunduğu kanun teklifi ise TBMM’de asıl çoğunluğu Ak Parti ve MHP teşkil ettiği için bir anlam taşımamaktadır. Zira kanun tekliflerinin hem Meclis komisyonundan hem de Genel Kuruldan onay alabilmesi için, TBMM’de çoğunluğu oluşturan Ak Parti veya MHP’li vekillerin oyuna ihtiyaç bulunmaktadır.

Ek gösterge düzenlemesi, bütçeye getireceği yükten dolayı şuan ağırdan alınmaktadır.

Ancak böyle bir düzenlemenin TBMM’ye gelmesi halinde, Cumhurbaşkanının daha önce yaptığı açıklamanın kapsamında yer alan tüm meslek gruplarının yer alacağını düşünüyoruz

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.