Sağlık çalışanları ataması ne zaman?

Sağlık çalışanları ataması ne zaman?

Sağlık çalışanları atamaları, ülkelerin sağlık sistemi ve işleyişi ile ilgilidir. Genel olarak, sağlık ç
Ana Sayfa Duyuru, Genel, Güncel 13 Kasım 2016 1962 Görüntüleme

Sağlık Bakanlığından, KPSS 2016/7 ile yerleşenler için duyuru

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

KPSS–2016/7 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI HAKKINDA DUYURU

Bakanlığımız ve bağlı kuruluşları 4/B sözleşmeli personel sağlık alımına ilişkin KPSS–2016/7 yerleştirme sonuçları 07 Kasım 2016 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmıştır.

Bakanlığımız taşra teşkilatına ait Sağlık Teknikeri (Acil Tıp Teknikeri) pozisyonlarına yerleşen adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A/8) bendi uyarınca; ekte yer alan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu’nu bilgisayar ortamında (2) suret doldurup kendileri imzaladıktan sonra, bulunduğu ilin il sağlık müdürlüğüne onaylatarak, 21 Kasım 2016 Pazartesi günü saat 18.00’ e kadar T.C. Sağlık Bakanlığı YHGM Genel Evrak Birimi Mithatpaşa Caddesi No: 3 06434 Sıhhıye/Ankara adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecekler veya elden teslim edeceklerdir.

Adaylar, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formlarını kendileri veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edebilecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığı’na vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir. Bahse konu sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen adayların atama işlemlerine ilişkin detaylı duyuru, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra http://www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR  11.11.2016

Sağlık Bakanlığı’na ait pozisyonlara yerleşenler http://www.yhgm.saglik.gov.tr adresinden,

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na ait pozisyonlara yerleşenler http://www.tkhk.gov.tr adresinden,

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na ait pozisyonlara yerleşenler http://www.thsk.gov.tr adresinden,

Atama işlemleri hakkında yapılacak duyuruları takip edebilirler.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu İçin Tıklayınız

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.