Sağlık Müdüründen Sağlık Personellerinin Çocuklarına Duygulandıran Mektup

Sağlık Müdüründen Sağlık Personellerinin Çocuklarına Duygulandıran Mektup

Sağlık Müdüründen Duygulandıran Yazı. Bolu İl Sağlık Müdürü Demirkol öyle bir hareket yaptı ki diğer yöne
Ana Sayfa Genel, Güncel, Özlük Haklar 2 Mart 2018 2203 Görüntüleme

Nöbet izninde olan sağlıkçı, hizmet içi eğitime katılmak zorunda mıdır?

Nöbet izninde olan sağlıkçı, hizmet içi eğitime katılmak zorunda mıdır?

Nöbet izninde olan memur, hizmet içi eğitime katılmak zorunda mıdır?

Nöbet izninde olan bir sağlık personeli bu süre içinde hizmet içi eğitime katılmaya çağrıldığında bu eğitime katılmak zorundadır. Zira bu konusu suç teşkil eden bir emir değildir. Ancak fazla çalıştırıldığı sürece için ayrıca izin talep edilmelidir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 11. maddesi aşağıdaki şekildedir.

“Devlet memurlarının görev ve sorumlulukları:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.