Lisans tamamlama iptal mi olacak.Sendikalar ne diyor? | MediGündem
Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Personelinin İl İçi
Ana Sayfa Genel 13 Ağustos 2017 4129 Görüntüleme

Lisans tamamlama iptal mi olacak.Sendikalar ne diyor?

Genel Sağlık-İş:Binlerce Sağlık Çalışanı “Lisans Tamamlama” Mağduru

YÖK’ün 2015 yılında sağlık ön lisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkı veren işlemine ilişkin davada Danıştay, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Danıştay kararı ile 7 -11 Eylül 2015 tarihlerinde lisans tamamlama programlarına yerleşen sağlık emekçilerinin öğrencilikleri askıya alındı. Lisans tamamlama programlarına devam eden sağlık çalışanları, yeni dönemde ders alamayacak olup, programdan mezun olanların ise özlük hakları ve intibakları askıda olacaktır.

Genel Sağlık-İş olarak, lisans tamamlamaya ilişkin belirsizlik durumu, henüz yürütmenin durdurulmasına konu duyurunun YÖK tarafından yayımlandığı esnada fark edilerek, gerekli mercilere başvurular yapılmıştır. Sendikamızca daha ilk aşamalarda görülen bu belirsizlik durumu, yıllar sonra Danıştay tarafından verilen yürütmenin durdurulması kararı ile sağlık çalışanlarına emek, zaman ve para kaybı olarak dönmüştür. Bu aşamada maalesef haklı çıktığımızı, üzülerek belirtiyoruz.

Genel Sağlık-İş, yürütmenin durdurulmasına konu işlemler ile lisans tamamlama programlarına kayıt yaptıran, yerleşen ve mezun olan sağlık emekçilerinin mağduriyetinin giderilebilmesi için her zaman olduğu gibi gereken her türlü işlemi yapmaktan imtina etmeyecek ve sürecin takipçisi olacaktır.

Sağlık sen: Lisans tamamlama da sorun yok

“Binlerce sağlık çalışanına lisans tamamlama şoku başlıklı haber

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.