Kurum içi Atama Kurası İle İlgili Bilinmesi Gerekenler | MediGündem
Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Personelinin İl İçi
Ana Sayfa Genel, Güncel, Sağlık bakanlığı kurum içi atama, Yer Değişikliği 9 Ocak 2018 2550 Görüntüleme

Kurum içi Atama Kurası İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

İller Arası Tayin Kurası İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 Evraklar en geç 12 Ocak 2018 Cuma Saat 18:00’e kadar Bakanlıkta olacak şekilde elden veya kargo ile gönderilecek.

·         Kuraya başvuran personelden başvurularını iptal ettirmek isteyenlerin 15.01.2018Pazartesi – 19.01.2018 Cuma günü saat 18.00’e kadar PBS üzerinden kura iptal başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunmayı talep edemeyeceklerdir.

·         Personel yalnızca İller arası tercih yapabilecektir. ancak halen kadrosunun bulunduğu ile eş, sağlık ve öğrenim mazereti ile atananlar aynı il ve iller arası müracaatını yapabilecektir.

·         Bakanlık ve mülga kuruluşlarda (TKHK, THSK) görevli bulunduğu ilde 2 yıl çalışmış olanlar başvurabilecekler. Ücretsiz izinler bu süreden sayılmayacak. Ancak bu sürenin hesaplanmasında Evde Bakım Hizmetleri kapsamında Bakanlığımızca (mülga TKHK ve THSK) yapılan atamalar dikkate alınmayacak.

·         Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanan personel için DHY’sini tamamlamış olmak şartıyla atandığı ilde 2 yıl çalışmış olma ve adaylık şartı aranmayacaktır. 669 Sayılı KHK ile bakanlığa devredilen personellerde 2 yıl şartı aranmayacak.

·         Kura son başvuru tarihi itibariyle son 1 (bir) yıl içinde Sağlık Bakanlığı ve BağlıKuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16, 19, 20, 21 ve 26. Maddelerine göre ataması yapılan personelden atama kararını kendi talepleriyle iptal ettirenlerin bu kuraya müracaatları kabul edilmeyecektir.

·         Kuraya başvuran personelin yerleştirme işlemleri 01.01.2018 tarihine göre hesaplanan ve ilan edilen hizmet puanları esas alınarak yapılacaktır.

         Atanma Kurasında yerleştirilenlerin ayrılışları atanma tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde yapılacaktır. Aksi takdirde bu sürenin sonunda atamaları iptal edilecektir.

·         Kurada yerleşip ataması yapılan uzman tabip, uzman (TUTG) ve tabiplerin halen görev yaptıkları birimden ayrılmaları halinde Personel Dağılım Cetveline göre doluluk oranının unvan ve branşında %60’ın altına düşmesi durumunda ayrılışları yerlerine atanacak personelin göreve başlamasından sonra yapılacaktır.

·         Ancak atanma tarihinden itibaren 2 (iki) aylık süre içerisinde yerlerine atanacak personelin göreve başlamaması halinde, ayrılışların bu süreyi geçirmeden yapılması sağlanacaktır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.