Enflasyonun Altında Bir Teklifi Kabul Etmeyiz

Enflasyonun Altında Bir Teklifi Kabul Etmeyiz

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Toplu İş Sözlşemesi hakkında yaptığı açıklamalarında hükümetin 2019 D
Ana Sayfa Genel, Güncel, Özlük Haklar 3 Haziran 2019 685 Görüntüleme

Gece nöbeti tutmak isteyen anneye, idare isterse, görev verilebilir mi?

Gece nöbeti tutmak isteyen anneye, idare isterse, görev verilebilir mi?

657 sayılı Kanunun 101. maddesi hükmünde yer alan emredici ifadeden dolayı, 24 aydan küçük bebeği olan annenin, gece vardiyasına kalmak istese dahi, idare kendisine gece vardiyası görevi veremez

Örneğim;112 acil çağrı merkezi müdürlüğünde görev yapan 24 aydan küçük bebeği olduğundan dolayı gece nöbetine kalamıyor. Bu yasal hakkımı kullanmak istemiyor. Kurum gece vardiyasına yapmamakta ısrarlı! Bu konuda gece vardiyasına kalmak için hakkından feragat edebilir mi?

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.