Bakanın bizleri rakip olarak görmesine üzülüyoruz.. | MediGündem
Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Personelinin İl İçi
Ana Sayfa Genel, Hekim 21 Ekim 2015 1380 Görüntüleme

Bakanın bizleri rakip olarak görmesine üzülüyoruz..

İZMİR TABİP ODASI, MESLEKTAŞLARININ HAK VE ÇIKARLARINI, YURTTAŞLARIMIZIN SAĞLIK HAKKINI SAVUNMAKTADIR.

İZMİR TABİP ODASI, SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN RAKİBİ DEĞİLDİR.

SAĞLIK BAKANI’MIZIN BİZLERİ RAKİP OLARAK DEĞERLENDİRMESİNİ ÜZÜNTÜYLE KARŞILIYORUZ.

ANCAK TABİP ODAMIZIN UYARILARINI DİLE GETİRMESİNE DE

TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Odamız kamuoyuna yaptığı açıklama ile dün Sağlık Bakanı tarafından açılışı yapılan Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili olarak bazı uyarılar yapmıştır.

Hastanenin inşaatı tamamlanmamıştır. Tıbbi teçhizat ve laboratuarlar tam olarak hazır değildir. Hastanenin başhekimi de dahil olmak üzere hiçbir kadrosu henüz belirlenmemiştir. Hastanenin servisleri, ameliyathanesi, acil servisi kapalıdır.

570 yataklı büyük bir hastane, bu eksiklikleri olmasına rağmen, seçim yasaklarının başlamasına 3 gün kala, bir an önce açılmıştır. Yaklaşık 30 km uzağındaki, başka büyük bir hastane olan, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olarak açıldığı ifade edilmektedir. Şimdilik geçici olarak, o hastanenin hekimlerinin sadece polikliniklerde görev yapacağı açıklanmıştır.

Sağlık Bakanı açılış töreninde, eksikliklerin daha sonra tamamlanacağını ifade etmiştir.

Bu açıklama ile Sağlık Bakanı Tabip Odamızın uyarı ve eleştirilerinin haklı olduğunu ifade etmiş olmaktadır.

Tabip Odası olarak sağlık alanının siyasi oy kaygılarıyla değerlendirilmemesini istiyoruz. Hekimlerin eksikleri tamamlanmamış sağlık kurumlarında eksik hizmet vermek zorunda bırakılmalarını onaylamıyoruz. Ayrıca yurttaşların tamamlanmamış sağlık kurumlarına başvurmaları durumunda sağlıkları açısından sorun yaşayabilecekleri konusundaki kaygılarımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Sağlık Bakanının “hastane açılmıştır ancak eksiklikler sonra tamamlanacaktır” ifadesi ile gerçek durumu açıklamasından ve sonuç olarak Odamızın açıkladıklarını kabul etmiş olmasından memnuniyet duyuyoruz, teşekkür ediyoruz.

Tabip Odamızı rakip olarak değerlendirerek açıklama yapmasını demokrasi ve siyaset anlayışı olarak değerlendiriyor, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

İZMİR TABİP ODASI

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.