Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devleten yapılacak

Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devleten yapılacak

Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devlete alınıyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından yap
Ana Sayfa Genel, Güncel, Özlük Haklar 26 Aralık 2016 1115 Görüntüleme

Anestezilerin Sorunları Sağlık Bakanına Soruldu

Anestezi teknisyeni ve teknikerlerinin; eğitim düzeylerine, kadro sayılarına, özlük hakları,  görevleri dışında çalıştırılmaları, görev tanımlarına ilişkin hususlardan kaynaklı sorunları Sağlık Bakanına soruldu.

Konuyu gündeme getiren MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim YURDAKUL tarafından TBMM Başkanlığına verilen soru önergesinde, aşağıdaki soruların Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istendi.

1. Anestezi teknisyen ve teknikerlerinin mesleki ve akademik eğitimlerinin gelişmiş ülkelerde olduğu gibi lisans düzeyine çıkarılması için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

2. Anestezi teknisyen ve teknikerlerinin kadro sayılarının artırılarak istihdamlarının sağlanması hususunda herhangi bir çalışmanız var mıdır?

3. Anestezi çalışanlarının sağlık teknisyeni, sağlık memuru, anestezi teknisyeni, sağlık teknikeri, anestezi teknikeri gibi farklı kadrolarda olması ve bu kadroların özlük haklarının birbirinden farklı olması çalışanlar arasında eşitsizliğe neden olmaktadır. Bu uygulamanın tek bir unvan altında birleştirilmesi için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

4. Branşlaşmanın ve görev tanımının kesin çerçevelerle belirlenmesi sağlık hizmetlerinde kaliteyi artıran en önemli unsurdur. Bu hassasiyetin hastane yönetim ilkelerine dahil edilmesi ve kabul görmesi için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

5. Anestezi teknikerlerinin görevleri dışında çalıştırılmaları, sağlık hizmet sunumunda hasta ve personel açısından hangi sorunlara neden olmaktadır?

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.