Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devleten yapılacak

Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devleten yapılacak

Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devlete alınıyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından yap
Ana Sayfa Genel, Güncel, Sağlık Personeli Nöbet Ücreti 11 Haziran 2020 543 Görüntüleme

4/B’li personele nöbet ücreti ödenmez

4/B’li personele nöbet ücreti ödenmez

4/B’li personele nöbet ücreti ödenmez. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 4/B’li sözleşmeli personele nöbet ücreti ödenmeyeceği yönünde görüş verdi.

4/B’li sözleşmeli personele, tutulan nöbetler sonrasında nöbet ücreti verilir mi?

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda, nöbet ücretine dair bir düzenleme yer almamaktadır. Esasların 3. maddesinde “Sözleşmeli çalıştırılacak personele sözleşme ücreti dışında herhangi bir ad altında ödeme yapılmaz ve sözleşmelere bu yolda hüküm konulmaz” hükmü yer almaktadır.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da, 4/B’li sözleşmeli personele nöbet ücreti ödenmeyeceği yönünde görüş verdi.

İŞTE O GÖRÜŞ YAZILARImemurlar.net

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.