27 Farklı Branştan Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak | MediGündem
Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Personeli İl İçi Yer Değiştirme Tayin Dönemi Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Personelinin İl İçi
Ana Sayfa Genel, Güncel, Personel Alım İlanları, Sağlık Personel Alımı 2 Haziran 2020 1513 Görüntüleme

27 Farklı Branştan Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar ‘da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrasına göre aşağıda belirtilen pozisyonlara KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak aşağıda belirtilen pozisyonlarda sözleşmeli personel alınacaktır.

Sağlık personeli alımı ilanı metni;

T.C.

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 Üniversitemiz Hastanesine 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın ücretleri özel bütçeden ödenmek kaydıyla aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN

KODUÜNVANIADEDİARANILAN NİTELİKLER
HE01Hemşire250*– Fakülte veya Yüksekokulların Hemşirelik Bölümü Lisans mezunu olmak.(Yoğun Bakım, Yenidoğan, Dâhiliye ve Cerrahi servisleri gibi kliniklerde çalışmaya engel bir durumu olmamak.)
BY01Biyolog2-Biyoloji Bölümü lisans mezunu olup, Mikrobiyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak.-Belgelendirmek kaydıyla, Moleküler laboratuvarında en az 5 (beş) yıl çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.
BY02Biyolog1-Biyoloji Bölümü lisans mezunu olmak.-Belgelendirmek kaydıyla, Biyokimya laboratuvarında en az 5 (beş) yıl çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.
DY01Diyetisyen3-Beslenme ve Diyetetik Bölümü lisans mezunu olmak.-Belgelendirmek kaydıyla “Obezite ve/veya Diyabet Tedavisi” üzerine eğitim almış olmak.
EB01Ebe5*– Ebelik lisans programından mezun olmak.(Doğumhane Ünitesinde çalışmasına engel bir durumu olmamak.)
EB02Ebe5– Ebelik lisans programından mezun olmak.-Yataklı tedavi hizmeti sunan hastanelerin Doğumhane Ünitesinde en az 5 (Beş) yıl çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.
EC01Eczacı5-Eczacılık Fakültesi lisans programı mezunu olmak.
FZ01Fizyoterapist3-Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak.-Belgelendirmek kaydıyla, Rehabilitasyon Merkezlerinde “Fizyoterapist” olarak çalışmış olmak ve çalıştığı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-Ürojinekolojik Rehabilitasyon ve Kinezyolojik Bantlama eğitimi almış olmak.
FZ02Fizyoterapist3– Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak.-Belgelendirmek kaydıyla, Rehabilitasyon Merkezlerinde “Fizyoterapist” olarak çalışmış olmak ve çalıştığı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-Osteopati ve Skolyoz Manuel Terapisi sertifikalarına sahip olmak
PS01Psikolog2-Psikoloji Bölümü lisans mezunu olmak.
RT01Röntgen Teknisyeni5*-Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak. -Belgelendirmek kaydıyla en az 1 (bir) yıl yataklı tedavi kurumlarında çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.
ST01Sağlık Teknikeri8*-Ameliyathane Teknikerliği, Cerrahi Teknikerliği, Ameliyathane Hizmetleri, Cerrahi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
ST02Sağlık Teknikeri12*-Anestezi, Anestezi Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.(Anestezi Yoğun Bakım, Ameliyathane, Algoloji, Palyatif Bakım Merkezi, Ameliyathane dışı Anestezi uygulama alanlarında çalıştırılmak üzere)
ST03Sağlık Teknikeri7*-Diyaliz Programı önlisans programından mezunu olmak.
ST04Sağlık Teknikeri6*-Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezunu olmak.
ST05Sağlık Teknikeri6*-Elektronörofizyoloji önlisans programından mezunu olmak.
ST06Sağlık Teknikeri3*-Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon önlisans programlarının birinden mezun olmak.
ST07Sağlık Teknikeri1*-Optisyenlik veya Optometri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
ST08Sağlık Teknikeri1*-Perfüzyon veya Perfüzyon Teknikleri önlisans programlarının birinden mezunu olmak.
ST09Sağlık Teknikeri14*-Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.-En az 1 (bir) yıl süre ile tıbbi laboratuvarda çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.
ST10Sağlık Teknikeri25*-Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programı mezunu olmak.-“Hasta Kabul Sekreterliği” sertifikasına sahip olmak.-Yataklı tedavi hizmeti sunan hastanelerde “Tıbbi Sekreter” olarak en az 2 (iki) yıl çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir. (Hasta Kabul birimlerinde görevlendirilmek üzere)
ST11Sağlık Teknikeri13*-Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programı mezunu olmak.-“Resmi Yazışma Teknikleri” sertifikasına sahip olmak.-Yataklı tedavi hizmeti sunan hastanelerde “Tıbbi Sekreter” olarak en az 2 (iki) yıl çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir. (Raporlama ve Yazı İşleri birimlerinde görevlendirilmek üzere)
LA01Laborant5*-Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.-En az 2 (iki) yıl süre ile mikrobiyoloji laboratuvarında çalışmış olmak.
DS01Diğer Sağlık Personeli12*-Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programı mezunu olmak.-“Resmi Yazışma Teknikleri” sertifikasına sahip olmak.-Yataklı tedavi hizmeti sunan hastanelerde “Tıbbi Sekreter” olarak en az 2 (iki) yıl çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.(Raporlama ve Yazı İşleri birimlerinde görevlendirilmek üzere)
DS02Diğer Sağlık Personeli1-Dil ve Konuşma Terapisi lisans programı mezunu olmak.
DS03Diğer Sağlık Personeli1-Ergoterapi (İş ve Uğraşı Terapisi) lisans programından mezun olmak.
DS04Diğer Sağlık Personeli1-Odyometri veya Odiometri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

* Bu kadrolara başvuracak adayların başvuru bitim tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

       GENEL ŞARTLAR

  • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
  • 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, Lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans  mezunlarında KPSSP93 puanları esas alınacaktır. (Eczacı pozisyonu hariç)
  • Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS puan şartı aranmamaktadır. Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda bu pozisyon için sözlü sınav yapılacak olup, ayrıca duyuru yapılacaktır.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.
  • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması .
  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.
  • Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.